Techniki metalowe stały się idealnym „narzędziem” do wyrażenia jej ekspresji- grubo trawiona linia akwafortowa czy płaska plama czerni-akwatinty są jednym z głównych środków wyrazu. W swoich kompozycjach używa także cytatów fotograficznych w celu nadania pewnej autentyczności zaobserwowanych przez nią zjawisk. Idąc dalej w swoich działaniach łączy technikę wklęsłodruku z innym technikami graficznymi poszukując nowych środków wyrazu. Obecnie w jej pracach pojawiają się elementy sitodrukowe, które doskonale komponują się mięsistością technik wklęsłodrukowych. Nie bez znaczenia w jej kompozycjach jest także kolor, który pojawia się jako akcent lub duża płaszczyzna dopełniająca całą kompozycje.
Oksana Budna - W 2012 roku rozpoczęła studia na Wydziale Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Grafika. Od drugiego roku studiów wybrała jako specjalizację Grafikę Warsztatową- Pracownię Wklęsłodruku, prowadzoną przez prof. Bogumiłę Pręgowską i dr hab. Marka Zajko. Dyplom artystyczny, pod kierunkiem dr hab. Marka Zajko, obroniła w 2017 roku z wyróżnieniem. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Zakładzie Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknym UMK w Toruniu, a także jest studentką II roku studiów doktoranckich na macierzystej uczelni.
W dorobku artystycznym posiada cztery wystawy indywidualne oraz udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą
Wernisaż rozpocznie się w Sobotę 31.08.2019 w Domu Polskim w Dublinie o godz. 19.00
Zapraszamy
Zobacz wydarzenie na FB